31.10.2019

Pirdolin krem, akne, sivilce izleri, pullanma, güllenme gibi problemlerin her yaşta önlenmesine yardımcı olan hipoalerjenik bir üründür.

Pirdolin krem, hem ergen hem de yetişkin sivilcelerini etkili bir şekilde önlemeye çalışan, dermatologlar tarafından önerilen akne tedavisinde kullanılabilecek bir üründür.

Akneyi tedavisinde öncelikle akneye neden olan mikropların giderilmesi ve ciltteki gözeneklerin kapanması gerekmektedir. Ayrıca bu dönemde, cildin tahriş olmaması gerekmektedir.

Akne ürünleri için araştırma yaparken veya ürün satın alırken kafanız karıştırıyor olabilir. Çünkü piyasada binlerce reçetesiz sivilce ürünü yer almakta ve bunların hepsi sivilce ve yara izleri için en iyi tedavi olduğunu iddia etmektedir.

Akne Tedavisi İçin Hipoalerjenik Ürün

Akne Ürünleri Nasıl Olmalı?

Akne tedavisinde kullanılacak ürünleri satın olmadan önce mutlaka bir dermatoloğa danışılmalıdır. Çünkü herhangi bir kremi kullanmak cildinizde ters reaksiyonlara ve tahrişlere yol açabilir.

Akne ürünleri hipoalerjeniktir olmalıdır. Buna ek olarak sivilce kremleri, parfüm gibi alerjik maddeler ve paraben içermemelidir.

Doğal shea yağının, ciltteki yara ve akne izlerini, egzemaları, yanıkları, çeşitli döküntüleri, sivilceyi, kuru deriyi, cilt lekelerini, çatlakları, kırışıklıkları ve sedef hastalığında tahrişi azaltıcı özelliği olduğu için Pirdolin Krem ve Pirdolin Losyonların içerisinde bulunmaktadır.

Akne Problemleri için Dermadolin Tavsiyesi Cilt Bakımı

Temizlik: Yüz, boyun, kalça, sırt ve bacaklarda oluşan sivilcelerin oluşmasını önlemek veya sivilceleri azaltmanın birinci adımı hijyenden geçmektedir. Cildinizi sabah ve akşam Seranem Yüz Temizleme Köpüğü ile yıkayarak yüz ve boyun bölgenizde oluşan fazla yağ salgısının önüne geçebilir, yüzünüzü kir ve makyajdan arındırarak sivilcelerin oluşumunda ve tedavisinde önlem alabilirsiniz.

Giyim: Vücudunuzda oluşan sivilceler için giydiğiniz kıyafet ve iç çamaşırının temiz olmasına ve kumaşlarının pamuklu olmasına özen göstermelisiniz.

Nemlendirici: Cildinizin kurumasını önlemeye yardımcı olmak için cildinizin nemini doğal bileşenler içeren nemlendiriciler ile dengelemeye dikkat edin. Cildin fonksiyonlarının yenilenmesini sağlayan, hücre yapısını düzenleyen glikosil seramidler içeren Pirdolin Krem ve Losyonlar cildinizi 24 saat nemlendirir. 

Koruma: Gün boyunca akne lezyonlarının hiperpigmentasyonuna ve erken cilt yaşlanmasına neden olabilecek kremlerden kaçının, UVA ve UVB koruyucu, yağsız güneş kremi uygulayın. Doğal bir güneşten koruyucu olan Doğal Shea yağı, koruyuculuk düzeyi değişebilmekle beraber SPF 3 civarındadır ve Pirdolin Losyon ve Pirdolin Krem içerisinde bulunmaktadır.

Akne (Sivilce) İzleri Nasıl Önlenir?

Sivilce oluşumunu önlemenin tek yolu sivilceye neden olan etkenleri ortadan kaldırmaktır. Pirdolin krem ve Pirdolin losyon sivilce tedavisinde cildiniz için oldukça etkili bir yardımcıdır. Akne kremi olarak, Pirdolin krem etkin bir akne önleyici üründür. Dilerseniz Pirdolin kremin, losyonu da vardır. Pirdolin krem ve Pirdolin losyon, akne vulgaris adı verilen, ciltteki yağ bezlerinin artmasını önlemede etkisi olan birer kozmetik bakım ürünüdürler. Cildinizde olan sivilce ve sivilce izleri için, Pirdolin krem veya losyonu kulllanmanızı öneriyoruz. Cilde losyon veya kremi uygulamadan önce Serenem Yüz Temizleme Köpüğü ile temizlemek çok faydalı olacatır. Ardından Pirdolin krem veya Pirdolin Losyonu ilgili bölgelere sürerek cilde önleyici ve koruyucu bakım yapılmalıdır.

Eğer kortizonlu kremleri, akne tedaviniz sırasında kullanıyorsanız, kortizon kreme ara verdiğinizde veya krem ile dönüşümlü olarak Pirdolin losyon veya Pirdolin kremi kullanabilirsiniz.