21.04.2020

Cilt pullanması; kaşıntı ve çatlama gibi sorunlarla birlikte rahatsız edici bir durum olarak karşımıza çıkar. Farklı sebeplerle ortaya çıkabilecek cilt pullanması kuru ciltlere sahip olan kişilerde de görülebilir. Doğru bilinenin aksine zaman zaman yağlı cilde sahip olan kişilerde dahi cilt pullanması ortaya çıkabilir.

Cilt pullanması durumunda yaşam tarzınızı değiştirip ve nemlendirici kremler kullandığınızda sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.  Cilt pullanması sorunlarınız varsa Pirdolin su bazlı nemlendirici kepek kremi kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda ise sorun farklı sebeplerden ortaya çıkabilir. Bu durumda mutlaka bir dermatoloji uzmanına görünmelisiniz. Bu süreçte Pirdolin krem tedaviye ek olarak kullanılabilir.

Pirdolin su bazlı nemlendirici kepek kremi saçlı derinizde, yüzünüzde ve kaşlarınızda ortaya çıkan pullanmaları önlemede kullanılan dermatolojik bir ürün olarak kullanılır.

Cilt Pullanmasına Ne İyi Gelir?

Kimlerde Cilt Pullanması Ortaya Çıkar?

Cilt pullanması, her insanda görülebilecek bir durumdur.  Ancak yaş ilerlemesine bağlı olarak cilt gözeneklerinin daha az cilt gözeneklerinin daha az yağ üretmesine bağlı olarak pullanma daha sık görülebilir. Ayrıca yapılan araştırmalar ailesinde egzama ve diğer alerjik sorunlar görülen kişilerde ciltte pullanmanın ortaya çıkma ihtimalinin daha yüksek olmasına sebep olur.

Her gün duş alan ve duşta sıcak su kullanan kişilerde cilt pullanması sorunu ortaya çıkma ihtimali daha güçlüdür.  Bununla birlikte kuru, düşük nemli ya da soğuk iklimde yaşayan insanlarda cilt pullanması ortaya çıkma olasılığı daha fazladır.

Ciltte pullanma sorununu önlemek adına Pirdolin kremi düzenli olarak kullanmanız yerinde olur.

Cilt Pullanmasında Krem Seçimi

Cilt pullanması sorunlarında  paraben içermeyen,  cildin doğal yapısında yer alan seramid barındıran, bileşenlerinde gliserin, bitkisel hyaluronik asit ve shea yağ bulunan Pirdolin su bazlı nemlendirici kepek kremi kullanabilirsiniz.

Ciltte pullanma sorunlarında ciltte oluşan kepeklenme ve kabuklanmayı soymada etkili Hekzamidin diizetiyonat bileşeni bulunan maddeler daha etkilidir.  Ayrıca ciltte pullanmayla mücadele için doğal yağ dengesini de korumak gerekir. Pirdolin krem cildin doğal yağ dengesini barındıran Zink glukonat bileşenini bünyesinde barındırır.  Yüzünüzün T bölgesiyle birlikte burun kenarlarında yer alan pullanmalarda son derece etkili bir dermatolojik üründür.