23.10.2019

Erkeklerin cilt yapıları kadınlarından farklıdır. Bu yüzden yüz cilt bakımı nasıl olmalı sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

erkekler-icin-yuz-cilt-bakimi-nasil-olmali

Erkeklerin cilt yapıları kadınlarından farklıdır çünkü erkek cildi, kadın cildinden hem daha kalındır hem de erkeklerin yağ bezleri kadınlarınkine oranla daha sağlam yapıdalardır. Erkeklerin düzenli olarak traş olması da, cildin tahrişe eğilimini arttırmakta ve bu da aslında erkeklerin, traş öncesi ve sonrasında ciltlerinin iyi bir bakıma ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır.

Bu yazımızda erkekler için yüz cilt bakımı nasıl olmalı sorusuna dermatologların önerisi Dermadolin ürünleri ile yanıt bulacaksınız.

Tıraş sonrası erkek cildinde özellikle burun ve dudak kenarı bölgelerinde kızarıklık ve kurumalar meydana gelmektedir. Yanlış traşlama sonrasında ise ciltte sık sık kanama ve tahrişler gözlenir. Özellikle seboreit dermatit (egzama) ve güllenme (rozasea) problemi olan erkekler, kuruma, yanma, kızarıklık gibi reaksiyonlar ile daha sık karşılaşmaktadır. Hem bebeklerin hem çocukların hem de büyüklerin kullanabileceği Minidolin Losyon, yetişkin erkeklerin cildini nemlendirerek cildin esnek tutmasını sağlar ve cilt bariyerlerini güçlendirmeye yardımcı olarak erkek cildini tahrişe karşı dayanıklı hale getirir. Günlük sık kullanıma uygun ve hassas ciltler için üretilen Minidolin Losyon, tüm erkeklerin tıraş sonrasında ve neme ihtiyaç duyduğu anda cildine kullanabileceği bir üründür.

Erkekler İçin Yüz Cilt Bakımı

Günümüzde yaşlanma belirtileri ile savaşmak isteyen erkeklerin sayısı çoğaldığı için, Glikosil Seramidler ve Bitkisel Polisakkaritler (Hiyaluronik asit eş değerlisi) içeren Parfümlü Ceradolin-P ile Parfümsüz Ceradolin su bazlı nemlendirici kremler, erkekler için de yaşlanma belirtilerinin önüne geçme noktasında en etkili Dermadolin yüz bakım ürünleri olarak önerilmektedir.Yaşlılık lekelerini hafifletmek, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak, tıkanmış gözenekleri temizlemek ve düzensiz cilt tonunu temizlemek isteyen erkekler önce Seranem Yüz Temizleme Köpüğünü gece ve gündüz kullanabilir, ardından da parfümlü veya parfümsüz Ceradolin Su Bazlı Nemlendiri Kremi cildine küçük masajlar yaparak uygulayabilirler. Son olarak, sivilce tıpkı kadınlarda olduğu gibi günümüzde birçok erkek için de büyük bir sorundur. Akne Çözümleri için ürün araştıran ve cilt bakım rutinine eklemek isteyen erkekler için en etkili sivilce kremi, Pirdolin Su Bazlı Nemlendirici Kremdir. Erkekler için de kullanımı oldukça kolay olan Pirdolin Su Bazlı Nemlendirici Losyon veya Krem, içeriğinde bulunan doğal shea yağı ile erkek cildinde oluşan akne, tıraş sonrası yara, tahriş ve yanma, kırışıklık gibi cilt  problemlerine karşı yapıcı ve onarıcı bileşen içeren ürünlerdir.