7.04.2020

Saç derisi pullanması;  kuru hava koşulları,  kış mevsimi koşulları, genetik durumlar, saçta oluşan yağlanma gibi farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık her yaştan insanda ortaya çıkabilecek bir sorundur. Saçlarda ortaya çıkacak pullanma doğru dermatolojik ürünlerle desteklenen bir tedavi sürecinde geçebilir. Bunun için Salisilik asit, pantenol, zink piritiyon, hekzamidin diizetiyonat, doğal shea yağı gibi bileşenlere sahip şampuan ve losyonları kullanarak saç derisinde ortaya çıkan pullanmaya engel olabilirsiniz.

Pirdolin saç bakım şampuanı ve  Pirdolin su bazlı nemlendirici losyon kullanarak saçlı derilerde ortaya çıkan pullanma ve kabuklanmayı ortadan kaldırabilirsiniz.  Saç derisinde pullanmaya sebep olan etmenleri bir uzmana başvurarak belirledikten sonra sizlere önerilen tedavi sürecine uymanız gerekmektedir. Bu durumda cilt sorunlarınıza göre bir tedavi planı uygulanacaktır. Ayrıca Pirdolin şampuan ve nemlendirici kepek losyonu gibi destekleyici ürünleri de tedavi sürecine yardımcı olarak kullanabilirsiniz.

Saç Derisi Pullanması Neden Olur?

Saç derisi pullanmasının nasıl geçeceğinin yanında sizlere bu durumu ortaya çıkaran nedenlerden de bahsedelim;

  • Aşırı derecede stres, kaygı ve endişe yaşıyorsanız saç derinizde pullanmalar ortaya çıkabilir. Özellikle yoğun çalışma hayatı olan kişilerde ortaya çıkmaktadır.
  •  Saç derinizde bir mantar görünmesi durumunda pullanma oluşabilir.
  • Yaygın bir cilt hastalığı olan sedef ve seboreik dermatit durumlarında saçlarda, kaşta ya da cildinizde pullanma görülebilir.
  • Aşırı kuru olan saç derilerinde saç derisi pullanması ortaya çıkabilir. Bu durumda Pirdolin şampuanı sonrasında nemlendirici kepek losyonu da kullanın. Yapılarında bulunan bitkisel polisakkarit bileşeni saç derisindeki pullanma sorununuza çözüm olacaktır.
  • Saç kıran rahatsızlığının ortaya çıkma aşamasında da pullanma ve dökülme ortaya çıkabilir.

Saç Derisi Pullanmasında Şampuan Kullanımı

Pirdolin saç bakım şampuanı, pullanmanın önüne geçecektir. Bu durumda duş sırasında sizlere tavsiye edilen şekilde kullandığınızda nemli, yumuşak ve hoş kokulu saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu ürünü  biri bittiğinde diğerine geçecek şekilde şişe bazında Ceradolin şampuanla dönüşümlü kullandığınızda uzun süre pullanma oluşmaz. Bu sayede hem de cilt bir şampuana alışmadığı için pullanma sorunuyla karşılaşmazsınız. Önerilen bu kullanımı problemleri kontrol altına aldığınızı düşünene kadar gerçekleştirebilirsiniz.