17.03.2020

Sivilce kızarıklığı; yüzünüzde çıkan sivilcelerin iltihap  yapmasından kaynaklı bir durumdur.  Yüzünüzde ortaya çıkan bir kızarıklık elbette ki sizlerin moralini bozacaktır.  Ortaya çıkan sivilceler çeşitli sebeplerle yüzümüzde dışarıdan belli olan ve rahatsızlık verici kızarıklıklara yol açar. İşte bu durumda sivilce kızarıklığının geçmesi adına özel olarak geliştirilen su bazlı nemlendirici kremler kullanılabilir.

Sivilce kızarıklıklarında kullanılabilecek Pirdolin krem, yüzün T bölgesi ya da burun kısmında ortaya çıkan pullanmalara da iyi gelir. Ayrıca ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilcelere karşı kullanılır. Sivilcelerin yüzde çıkmasının sebeplerinden biri de cildinizin kuru kalmasıdır. Su bazlı nemlendirici Pirdolin krem kuru ciltleri nemlendirir. Böylece ciltteki kaşıntıları da önler. 

Sivilce Kızarıklığını Geçiren Bitkisel Bileşenler 

Pirdolin krem; paraben içermeyen bir üründür.  Bileşenleri arasındaki glikosol seramid ve bitkisel bileşenler sivilce kızarıklıklarına karşı etkilidir;

Zink Glukonat:  Hassas ciltlerinizi koruyan bir bileşendir.  Yüzünüzde yağ dengesini sağlar. Ayrıca yağlı ciltlerde yağın giderilmesine yardımcı olur. Bu bileşen cildinizin dengesini koruyarak yüzünüzde ortaya çıkabilecek olumsuzluklarda etkilidir.

Bitkisel Polisakkarit: Bir Hyaluronik asit eşleniği olarak kendi molekül yapısının 1000 katına kadar su barındırabilir. Bu sayede cildiniz her an nemli kalır.

Doğal Shea Yağı: Sivilce kızarıklıklarında en etkili bileşenlerdendir.  Anti-inflamatuar özelliği sayesinde  yara izinizi, yanıkları, sivilce kızarıklıklarını, çatlakları ve kırışıklıkları, sedef hastalığında ortaya çıkan tahrişi azaltmada etkilidir.

Gliserin: Cildinizin pürüzsüz ve nemli olması için tercih edilen bir bileşendir.  Doğal olarak yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği vardır.  Cilt tahrişini yatıştırarak sivilce kızarıklıklarının iyileşmesine yardımcı olur.  Ayrıca soğuk ve rüzgar gibi cildinizi kurutacak olumsuz etkilere karşı da tercih edebilirsiniz.

Sivilce Kızarıklığı İçin Krem Kullanımı

Sivilce kızarıklığı için tercih ettiğimiz Pirdolin krem;  yüzünüzdeki kızarıklıklara karşı en iyi nemlendiriciler arasındadır. Kremi hem gündüz hem de gece kullanabilirsiniz. Önce yüzünüzü temizleyin. Temiz yüze her gün sabah ve akşam olmak üzere uygulayın.  Bu sayede su tutma ve nemlendirme özelliği sayesinde cildinizde oluşan sivilce kızarıklıklarında etkili çözüm bulabilirsiniz.  Yüzünüzde kızarıklığa bağlı kaşıntıları da bu krem sayesinde önleyebilirsiniz.