17.02.2020

Su Bazlı Nemlendiricili Kepek Kremi kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü kuru ciltler her zaman cilt sağlığınızı olumsuz etkileyen durumlardır. Sürekli kuru kalan ya da hemen kuruyan bir cilde sahipseniz saç derinizde, kaşlarınızda ya da yüzlerinizde pullanmalar ve kabuklanmalar ortaya çıkabilir. Bu durumda sivilceler ortaya çıkabilir ve cildinizin kuru olmasına bağlı olarak kaşıntılar görülebilir. Bu durumda kuru cilt için nemlendirici krem kullanmanız gerekmektedir. Nemlendirici kremler cildinizi 24 saat kadar nemli tutarak kurumaya sebebiyle ortaya çıkacak kaşıntı, pullanma, sivilce oluşumunu önleyici etki gösterir.

su bazli nemlendiricili kepek kremi

Nemlendiricili Kepek Kremi Kullanımı

  • Yüz ve boyun bölgelerinde su bazlı nemlendirici krem sayesinde  cilt bariyerini koruyabilir ve Hidrolipid dengesini sağlayabilirsiniz.
  • Sert, kurutucu havalar, birtakım cilt bakım ürünlerinin etkisi gibi sebepler cildinizin aşırı kurumasına yol açar. Böylece su bazlı nemlendirici kremleri günlük olarak kullanarak aşırı kuruluktan ortaya çıkan kızarıklık ve tahrişleri önleyebilirsiniz.
  • Kuru cilt nemlendirici kremi hem gece hem gündüz kullanmalısınız.
  • Öncelikle yüzünüzü, boynunuzu, dekolte bölgenizi ve ellerinizi temizleyin. Temizleme işleminden sonra sabah ve akşam günlük olarak uygulayın.
  • Ürün harici kullanım için uygundur. Bu yüzden gözlerinizle temas etmemesine özen gösterin. Temas olduğunda hemen su ile durulayın.
  • Kortizonlu kremleri sürekli kullanıyorsanız ara verdiğinizde ya da bu kremlerle dönüşümlü şekilde nemlendirici cilt kremini kullanabilirsiniz.

Cildi Nemlendiren Bileşenler Nelerdir?

Cildinizde çeşitli sebeplerle kuruma varsa ortaya çıkan kızarıklık, kaşınma ve pullanma gibi sorunları ortadan kaldırmada bazı bileşenler etkilidir.  Bu bileşenler;

Glikosil seramidler: Cildinizin koruyucu fonksiyonlarını ortaya çıkarır. Böylece vücudunuzu nemlendirerek hücreleriniz arasındaki yapıyı düzenleyici etkiye sahip bir bileşendir.

Zink glukonat:  Cildinizin yağ dengesini ayarlar. Kuru ciltlerde nemlendirici etkiyi ortaya çıkarır.  Hassas ciltlerin korunmasında etkili bir bileşendir.

Doğal Shea Yağı:  Kuru ciltleri nemlendiren yapıya sahiptir. Ayrıca anti inflamatuar özelliklere sahiptir.  Cildinizdeki yara izi,  egzema, kaşıntı, kuru cilt,  cilt lekesi, çatlak, sivilce, sedef hastalığındaki tahrişi azaltmada da etkili bir bileşendir.

Gliserin: Cildinize nem çeken bir bileşendir.  Doğal olarak yumuşatıcı ve nemlendirici özelliği vardır.  Cildinizi rüzgar ve soğuk gibi olumsuz hava koşullarında kurumaya karşı koruyarak cildinizde serinletici bir etki gösterir.